ADIYAMAN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDE TAŞERON İŞÇİLERİN MÜLAKAT HEYECANI

   696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte taşeron işçilerin kadroya alınma sürecinin başlamasının ardından önemli bir adım olan, nihai listede isimi bulunanların sözlü mülakatlarına başlandı. 11 işçinin mülakatlarının bugün yapılarak tamamlanacağını ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa EKİNCİ 2 Nisan tarihine kadar hak sahibi olan personel kadroya alım işlemlerinin tamamlanacağını söyledi, geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde 696 sayılı KHK ile kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili bünyesinde başlattığı çalışmalarda sona yaklaşıldı.
    Geçtiğimiz ay hak sahiplerini belirleyen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, verilen itiraz sürecinin tamamlanmasının ardından bünyesinde çalışan 11 işçinin kadroya geçmesi noktasında son adım olan sözlü sınav sürecine başladı.Sözlü sınav sürecinin bugün içerisinde tamamlandığını ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa EKİNCİ, “Bilindiği gibi geçtiğimiz aralık ayında Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklama ile kamuda çalışan tüm taşeron işçilerin kadroya geçeceği müjdesi verilmişti. Bu açıklamanın hemen ardından şartların ve geçiş sürecinin nasıl olacağını içeren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile süreç resmen başlamış oldu.
    İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak olarak biz de 696 sayılı KHK’nın hemen ardından bünyemizde çalışan taşeron işçisi arkadaşlarımızın kadroya geçirilmesi sürecini başlatmış olduk. İlk etapta ocak ayının ilk haftası bünyemizde çalışmakta olan tüm taşeron personellerimizin evraklarını ve güvenlik soruşturması formalarını topladık. Tüm evraklar tek tek incelenerek, KHK’da belirlenmiş olan şartları yerine getiren 11 personelimizin nihai listelerini açıklamıştık. 3 günlük itiraz sürecinin de tamamlanmasının ardından bugün tüm personellerimizin sözlü sınavlarını gerçekleştirdik. Şuan hali hazırda personellerimizin güvenlik soruşturmaları da devam ediyor. Güvenlik soruşturmaları da emniyetimizden peyderpey bize gönderilmektedir.
    Soruşturmaların da tamamlanmasının ardından kadroya girmeye hak kazanan personellerimize ait kesin listenin en kısa süre içerisinde internet sitemizden duyurusunu yapacağız ve bu arkadaşlarımızın 2 Nisan tarihinden önce kadroya geçiş işlemini tamamlamış olacağız. Kadroya geçecek olan tüm personellerimize " hayırlı olsun ” dileğinde bulundu.
 
IMG_5796.JPG
IMG_5787.JPG
IMG_5800.JPG