ADIYAMAN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Nasıl Gidilir?

- Ulaşım
Adıyaman’ın Türkiye’nin her yerine karayolu bağlantısı bulunmaktadır. İl’de demiryolu ve havayolu ulaşımı da sağlanmakla birlikte karayolu ulaşımı ön planda gelmektedir.

- Kara Yolu
Adıyaman’a karayolu ile Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Kahramanmaraş ve Diyarbakır olmak üzere 5 güzergahtan gelinir. Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi tam bir kavşak yeri olup, Malatya Kahramanmaraş - Gaziantep karayolu ulaşımı Gölbaşı ilçesi üzerinden sağlanır. Bu güzergahlar üzerinde mevcut olan pek çok tarihi ve turistik eserler görülebilir.


- Feribotla Ulaşım
Adıyaman'dan Şanlıurfa ve Diyarbakır’a karayolu ile ulaşım sağlanmakla birlikte Adıyaman'ı Diyarbakıra bağlayan karayolu, Gerger İlçesine bağlı Güzelsu Köyündeki feribot seferleri ile Siverek İlçesi'ne oradan da Diyarbakır’a bağlanmıştır.

- Hava Yolu
Adıyaman’ da hava limanı tüm uçak seferlerine açıktır. Ankara – Adıyaman, Adıyaman – Ankara ve İstanbul – Adıyaman, Adıyaman İstanbul hattına tarifeli uçak seferleri bulunmaktadır.

Hava Limanı : (+90-416) 244 20 02

- Demir Yolu
Demiryolu ulaşımı, Adıyaman'a 63 km uzaklıktaki Adıyaman - Gölbaşı İlçesinden yapılmakta olup, Demir yolu ulaşım hattı Elazığ – Adana ve Adana – Elazığ istikametindedir.

İstasyon Tel :
(+90-416) 781 60 80