ADIYAMAN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Güney Korel’i turistlerin bölgemizi ziyaretleri....

Türk Hava Yolları ve TÜRSAB’ın sponsorluğunda yapılan Güney Kore gezisi çok olumlu sonuçlarla neticelenmiştir. Yapılan çalışma gezisine Türk Hava Yolları Adıyaman Müdürü Muhammed Akif HAMİDİ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa EKİNCİ ve Safvan Turizm Sahibi Mahmut ÇALIŞKAN katılım sağlamıştır. Toplam 3 gün süren bu gezide üç tane toplantı ve iki yemek organizasyonuna katılım sağlanmıştır. Güney Kore’de büyük organizasyonlar ve operasyonlar yapan INTERPARK firmasının CEO’su Kim,Sang Tae  ve ekibi ile bir araya gelinmiş birlikte öğle yemeği yenmiştir. Yapılan görüşmeler sonucunda Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa EKİNCİ tarafından Hatay’dan başlayıp Adıyaman ve İstanbul’da bitecek olan yeni bir destinasyon tanıtımı yapılmış ve büyük ilgi uyandırılmıştır. Türk hava Yolları ve seyahat Acentalarının vermiş olduğu fiyatlar uygun bulunmuş ve 2018 ve 2019 yıllarında 1000 kişilik bir operasyon anlaşması yapılmıştır.

Yapılan bu anlaşmaya göre, 2 gecesi Hatay, 3 gecesi Adıyaman ve 1 gecesi de İstanbul’da olmak üzere toplam 6 gecelik bir konaklama süresi teklif edilmiş ve kabul görmüştür. 19.08.2018 tarihinde Tur operatörü olan INTERPARK firmasından 2, Türk Hava Yollarından 1 ve 11 bloggerdan oluşan bir grup keşif gezisi yapmak üzere önerilen destinasyonu görmek ve yerinde incelemek üzere Türkiye’ye geleceklerdir.

Çalışma gezisinin ikinci gününde, Türk Büyükelçiliği binasında Bloggerlarla bir araya gelinmiş ve Adıyaman ve Nemrut Dağı destinasyonu üzerinde yer alan Arsemeia, Yeni Kale, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü ve Perre Antik Kenti tanıtımı yapılmıştır. Yapılan tanıtım toplantısı sonucunda bloggerlardan 11 tanesi Adıyaman’a gelmeye karar vermiş ve bu tarihi değerlere büyük ilgi duyulmuştur.

Aynı gün öğleden sonra ise yaklaşık 45 tur operatörünün katılım sağladığı, Türk Hava Yollarının uyguladığı yeni bir kampanyanın tanıtım toplantısına katılım sağlanmşıtır. İstanbul İl’inin aktarma merkezi olarak kullanılması durumunda transit seyahatlerde yapılan alışverişlerin vergi dışı tutulacağı, bir gecelik konaklama ve yerel transferlerin THY tarafından karşılanacağı Tax Free programının tanıtım toplantısına katılım sağlanmıştır.

Tarihte ilk kez Adıyaman merkezli bir operasyona imza atan temsilcilerimiz, yaptığı bu çalışmanın uygun görülmesi ve ilgi çekmesi halinde, binlerce Güney Korel’i turistin bölgeye akın etmesi beklenmektedir.
Kore (1).jpg

Kore (2).jpg
Kore (3).jpg
Kore (4).jpg
Kore (5).jpg